ACMOS 43-25

SPECJALNA, ODPORNA NA WYSOKIE TEMPERATURY POWŁOKA DO FORM.

WŁAŚCIWOŚCI:

ACMOS 43-25 jest odporną na wysokie temperatury powłoką o charakterze lakieru, stworzoną specjalnie do powlekania powierzchni form używanych w procesie ‘blow-and-blow’.

ACMOS 43-25 tworzy matowoszarą, bardzo silnie przywierającą warstwę umożliwiającą kucie form na sucho a także sprawia, że smarowanie form nie jest konieczne przez okres do ok. 5 godzin.

W przypadku używania środka oddzielczego do form ACMOS, wymaga się powlekania gromadzących się form w o wiele dłuższych odstępach czasu. Odstępy te są ok. 3 razy dłuższe niż podczas konwencjonalnego procesu.

Sprzężenie środka ACMOS 43-25 ze środkiem oddzielczym do form powoduje znaczne obniżenie kosztów, będące efektem niskiego zużycia i przedłużonej żywotności form.

ZASTOSOWANIE:

ACMOS 43-25 jest środkiem do rozpylania, który łatwo nanosić przy użyciu pistoletu na sprężone powietrze (wylot szer. 0.8 mm, ciśnienie powietrza 1,7 – 2 bar).

Przed naniesieniem środka należy oczyścić formy do metalicznego pomysłu i odtłuścić je przy pomocy środka czyszczącego ACMOSOL 130-28. Następnie nanieść dwie cienkie i jednorodne warstwy środka. Pomiędzy poszczególnymi działaniami rozpuszczalnik powinien wyparować w takim stopniu aby powłoka była sucha. Po powtórnym nałożeniu pozostawić powłokę do dokładnego wyschnięcia, a następnie nagrzać w piecu. Optymalne właściwości powłoki osiąga się po około godzinie w temp. ok. 350ºC.

ZAOPATRYWANIE W PRODUKT:

ACMOS 43-25 dostarczany jest w 0,9 kg metalowych beczkach. Pudełko = 12 x 0,9 kg.
ACMOSOL 130-28 dostarczany jest w 18 kg kanistrach.