ACMOS 43-2422

ODPORNA NA WYSOKĄ TEMPERATURĘ POWŁOKA SPECJALNA DO FORM .

WŁAŚCIWOŚCI:

ACMOS 43-2422 jest nową powłoką typu lakierniczego, opracowaną specjalnie do udoskonalenia powierzchni formy w procesie blow-and-blow.

ACMOS 43-2422 tworzy matowoszarą, bardzo silnie przywierającą warstwę umożliwiającą formowanie na sucho, a także sprawia, że smarowanie form nie jest konieczne przez okres do ok. 5 godzin.

W przypadku używania pokrycia ACMOS 43-2422 do przedform, czasokres pomiędzy kolejnymi cyklami smarowania przedform środkami oddzielczymi/smarnymi wydłuża się około 3 krotnie, w porównaniu z konwencjonalnym procesem.

Sprzężenie pokrycia ACMOS 43-2422 ze środkiem oddzielczym/smarnym do form powoduje znaczne obniżenie kosztów, będące efektem niskiego zużycia i przedłużonej żywotności form.

ZASTOSOWANIE:

ACMOS 43-2422 jest łatwy w zastosowaniu. Przed naniesieniem środka należy przedformy wypiaskować, wypolerować i odtłuścić. Do odtłuszczania polecamy środek czyszczący ACMOSOL 130-28. Przed użyciem dobrze wstrząsnąć puszkę, nakładać ACMOS 43-2422 z odległości ok 20 cm. Nanieść dwie cienkie i jednorodne warstwy środka. Zwrócić uwagę, aby dobrze powlec brzegi formy. Przed nakładaniem drugiej warstwy, rozpuszczalnik powinien wyparować w takim stopniu, aby powłoka była sucha. Po powtórnym nałożeniu pozostawić powłokę do dokładnego wyschnięcia, a następnie wygrzać w piecu. Optymalne właściwości powłoki osiąga się po około godzinie w temp. ok. 350ºC. W tym czasie uważać, aby forma nie weszła w kontakt z odkrytym płomieniem.

Po umieszczeniu wypalonych form w maszynie przez pewien czas nie ma potrzeby smarowania ich. Później smarować oszczędnie.

Warstwy środka nałożone nierówno można usunąć środkiem czyszczącym ACMOSOL 130-28

ZAOPATRYWANIE W PRODUKT:

ACMOS 43-2422 dostarczany jest w kartonowych pudełkach zawierających 12 puszek w sprayu. ACMOSOL 130-28 dostarczany jest w 18 kg kanistrach.